W ciągu trzech lat rządów PiS, „przestępcy podatkowi, mafie VAT–owskie zostały pokonane”.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Porażające, że przewodniczący PO G. Schetyna przyznał się, że oni o sprawie wiedzieli wcześniej, bo się o tym mówiło, jak widać nie przeszkodziło to, by poseł, wicemarszałek Sejmu RP Sf. Niesiołowski startował z list PO. Były polski premier, dziś przewodniczący RE D.Tusk też z PO, właśnie przyjął zagraniczną nagrodę za „konfrontację z własnym narodem” czyli należy rozumieć, że szkodził własnemu państwu i narodowi, ale bronił bliżej nieokreślonych „europejskich wartości”. Dziś polityczne dinozaury i inni TW idą razem w koalicji po europejskie posady. Jedyne co ich łączy to „kasa” i nienawiść do PIS-u – tylko czy to wystarczy za cały
program wyborczy.Gdzie są granice totalnej kompromitacji i paranoi opozycji?

Dwa światy. Konferencja PiS o podnoszeniu poziomu życia Polaków, konwencja KO to nakręcanie emocji

Miały miejsce dwa duże wydarzenia polityczne: konferencja w Sejmie zorganizowana przez klub parlamentarny PIS poświęcona „Zasadom prowadzenia polityki rozwoju”i konwencja Koalicji Obywatelskiej pt. „Kobieta, Polska, Europa”. Prezes Jarosław Kaczyński mówił o sukcesach zaledwie 3-letniego rządzenia Prawa i Sprawiedliwości w wymiarze gospodarczym, społecznym i socjalnym i przekładaniu się tego sukcesu na poziom życia wszystkich Polaków. Zwrócił uwagę, że mimo podziałów polskim społeczeństwie tak naprawdę zdecydowana większość Polaków oczekuje poprawy sytuacji materialnej swoich rodzin i pod tym kątem ocenia skuteczność poszczególnych rządów. Przewodniczący Grzegorz Schetyna, straszył wyrokami, atakował TVP, żądał delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej, a także mówił o ściganiu mowy nienawiści, którą to jego formacja będzie definiowała. Jeszcze dalej poszła była premier Ewa Kopacz, która mówiła o przeciwnikach aborcji, że „są śmieszni, nieaktualni i czuć ich naftaliną”.

Mazurek do opozycji: Porzućcie kłamstwa, insynuacje i złe emocje; spierajmy się merytorycznie

Porzućcie kłamstwa, insynuacje i złe emocje. Spierajmy się merytorycznie na programy, bo tego od nas oczekują Polacy – zaapelowała w czwartek do opozycji oraz "środowiska, które ją wspiera" rzecznik PiS
Beata Mazurek.

Rafalska: Różnice wynagrodzeń kobiet i mężczyzn w Polsce jedne z najniższych w UE

Polska ma jeden z najniższych wskaźników luki płacowej w UE; kobiety w naszym kraju zarabiają o około 7 proc. mniej niż mężczyźni, podczas gdy średnia unijna to 16,2 proc. – powiedziała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta.

Ustawa "Mama 4 plus" uchwalona. Matczyne emerytury będą wypłacane od 1 marca

Sejm w nocy z środy na czwartek uchwalił ustawę "Mama 4 plus" o tzw. matczynych emeryturach. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

Wzrost gospodarczy "na piątkę"

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2018 roku o 5,1 proc., po wzroście o 4,8 proc. w 2017 roku – podał w szacunku Główny Urząd Statystyczny.

Wzrost PKB w 2018 roku dzięki konsumpcji i inwestycjom

GUS podał w czwartek, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2018 roku o 5,1 proc., po wzroście o 4,8 proc. w 2017 roku. Zdaniem minister przedsiębiorczości, główną siłą napędową naszej gospodarki pozostała konsumpcja prywatna. – Wzrost PKB w 2018 roku jest też konsekwencją wyższego tempa wzrostu inwestycji – zauważył ekonomista Pekao Adam Antoniak.

Czerwińska: Należy liczyć się ze spowolnieniem tempa wzrostu PKB w 2019 r.

Ubiegły rok przyniósł dalsze przyspieszenie tempa wzrostu realnego PKB w Polsce do 5,1 proc. wobec 4,8 proc. rok wcześniej, jednak w bieżącym roku należy oczekiwać jego spowolnienia, uważa minister finansów

Analitycy oczekiwali że w czwartym kwartale ubiegłego roku będzie spowolnienie, a w całym roku zanotujemy 5 proc. wzrostu. I się pomylili. Gospodarka utrzymała wysokie tempo z poprzednich kwartałów. W całym 2018 roku PKB zwiększyło się o 5,1 proc. – podał GUS. Dla porównania w poprzednim roku było 4,8 proc. wzrostu, a rok wcześniej 3,1 proc. Tak dobrze gospodarka nie rozwijała się od 2007 roku. Czyli roku poprzedzającego światowy kryzys.

Premier: w 2018 r. poziom ściągniętego VAT-u wyniósł 175 mld zł

W 2018 roku poziom ściągniętego VAT-u wyniósł 175 mld zł i przekroczył zakładany poziom – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w ciągu trzech lat rządów PiS "przestępcy podatkowi, mafie VAT-owskie zostały pokonane".  Te 175 mld zł, jak zestawimy z przypuszczalnym, łącznym poziomem PKB, ok. 2 bln 100 mld, to wyjdzie 8,3–8,4 proc. do PKB – powiedział Morawiecki. Dodał, że w ciągu trzech lat rządów PiS, „przestępcy podatkowi, mafie VAT–owskie zostały pokonane”.

20 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o budżecie na 2019 rok

Ministerstwo Finansów opublikowało podsumowanie tegorocznego budżetu. 600-stronicową ustawę resort streścił w 20 punktach.

Polska w grudniu wśród krajów unijnych z najniższym bezrobociem

W grudniu ub.r. Czechy były państwem z najniższym bezrobociem w UE (2,1 proc.). Tuż za nimi uplasowały się Niemcy (3,3 proc.) i Polska (3,5 proc.). Najwyższe bezrobocie było w Grecji, (18,6 proc.,)

RPP: Inflacja w 2019 r. może być niższa, niż oczekiwano wcześniej

Podczas styczniowego posiedzenia część członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) oceniła, że wzrost hurtowych cen energii elektrycznej, który miał miejsce w 2018 r., nie powinien mieć ani bezpośredniego,

5,1 procent wzrostu PKB w roku 2018 roku – to jeden z najlepszych wyników w  Europie – skomentował na Twitterze czwartkowe szacunkowe dane GUS dotyczące wzrostu gospodarczego Polski, premier

Resort finansow: W styczniu sfinansowano 43 proc. całorocznych potrzeb pożyczkowych

Poziom sfinansowania tegorocznych potrzeb pożyczkowych brutto wyniósł 43% na koniec stycznia, poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak. Stan środków na rachunkach budżetowych ukształtował się na poziomie.

Sprawa ta wymagała jeszcze pewnego doprecyzowania między resortami, dlatego będziemy o niej rozmawiać za tydzień lub za dwa, myślę, że za tydzień – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z dziennikarzami po posiedzeniu rządu.

Minister Kwieciński zapowiada przyspieszenie

Aby skuteczniej realizować Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (tzw. Plan Morawieckiego – red.) przygotowujemy strategie sektorowe, np. dot. transportu czy cyfryzacji – mówił  minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że programy wsparcia będą realizowane z różnych środków, nie tylko unijnych.

KAS i NFZ połączą siły w walce z procederem nielegalnego wywozu leków za granicę

Skarbówka i Narodowy Fundusz Zdrowia zamierzają wspólnie walczyć z mafią lekową. Nowo nawiązana współpraca skupi się na tropieniu nielegalnego wywozu medykamentów za granicę. Działania będą się opierały na wymianie danych – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.

MZ przedstawiło założenia działań w ramach programu "Dostępność plus"

Modyfikacje w obszarach architektury, cyfryzacji i organizacji placówek zdrowia oraz usprawnienie komunikacji personelu medycznego z osobami z niepełnosprawnościami – zakładają działania Ministerstwa Zdrowia w ramach Programu "Dostępność plus".

MZ: Blisko 190 tys. wystawionych e-recept od początku funkcjonowania systemu

Od początku funkcjonowania systemu wystawiania e-recept wpłynęło ich blisko 190 tysięcy – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Ponadto już 99 proc. aptek jest podłączonych do platformy e-zdrowie i może realizować elektroniczne recepty.

Eksport polskiej żywności bije kolejne rekordy

Sprzedaż produktów rolno-spożywczych za granicę przekroczyła w ubiegłym roku 29,4 mld euro. To szacunki DGP przy założeniu, że tempo wzrostu było zbliżone do poziomu z poprzednich 11 miesięcy.

Zagłady nie zrobili żadni naziści, tylko Niemcy hitlerowskie – powiedział premier Mateusz Morawiecki w 74-lecie wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Całe zło wzięło się z tego państwa, nie wolno o tym
zapominać, bo inaczej następuje relatywizacja zła – dodał.

A. Mularczyk: Od dziś każdy będzie mógł zobaczyć, jakich zbrodni wojennych dokonywali Niemcy

Na stronie internetowej Archiwum Akt Nowych zostanie dziś opublikowany „Katalog egzekucji i strat wojennych z lat 1939-1945”. Jest to możliwe dzięki pracy członków parlamentarnego zespołu ds.
odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej. Jak powiedział  poseł Arkadiusz Mularczyk, od dziś każdy będzie mógł zobaczyć, jakich zbrodni wojennych dokonywali Niemcy na terenie jego miejscowości.

KE chce od Polski dodatkowych wyjaśnień ws. ustawy o prądzie

Unijny komisarz ds. klimatu i energii Miguel Arias Canete zwrócił się do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego o dodatkowe wyjaśnia w sprawie ustawy o prądzie – powiedziała PAP rzeczniczka Komisji.

Oto jak Amerykanie wzmacniali wschodnią flankę NATO

Czołgi Abrams, śmigłowce AH-64 Apache, czasem zestawy przeciwlotnicze Patriot. W Europie Środkowo-Wschodniej w ostatnich latach radykalnie rośnie liczba sił sojuszniczych – szczególnie wojsk amerykańskich.

Maksymalnie 70 lat na karku i minimum pięć lat doświadczenia. Kluczowych dla sądu opinii nie mogą bowiem wydawać oderwani od praktyki emeryci ani ludzie po kilkutygodniowych kursach.

Szewczak: Jeżeli "GW" chce mieć prawdziwą bombę, niech porozmawia z zatrzymanym przez CBA b. prezesem Lotosu

Jeżeli „Gazeta Wyborcza” chce mieć prawdziwą bombę, która wstrząśnie posadami III RP, powinna postarać się o rozmowę z zatrzymanym dziś byłym prezesem Lotosu, panem O. Ma w głowie ogromną wiedzę o III RP, o procesach prywatyzacji, o sponsoringu— mówi  Szewczak. Pan prezes O. jest kopalnią wiedzy na temat III RP. Przez czternaście lat był prezesem jednej z największych spółek Skarbu Państwa. Przetrzymał dwunastu ministrów skarbu i ośmiu premierów. Niezwykle blisko współpracował i znał się z wierchuszką polityczną KLD a później PO i PSL. Znał się z Bogdanem Borusewiczem, z Jerzym Buzkiem,
z Janem Krzysztofem Bieleckim, ze Sławomirem Nowakiem. Był z nim związany również prezydent Adamowicz. Był swego czasu doradcą Jana Krzysztofa Bieleckiego — podkreśla poseł PiS. Trójmiasto,
jak mówią niektórzy to „mała Sycylia”. Słynna była kiedyś afera „Stella Maris”. Pan prezes O. zeznawał w niej jako świadek. Był wielkim sponsorem sportu. Na trybunach Lechii pan premier Donald Tusk spotykał się m.in. ze słynnym sędzią Milewskim — mówi polityk. Aleksander Grad prawa ręka Donalda Tuska chciał sprzedać 53 proc. akcji spółki. Premier Donald Tusk mówił, że można ją sprzedać każdemu, kto
będzie nią zainteresowany. Wicepremier Waldemar Pawlak też optował za sprzedażą spółki.

CBA zatrzymała byłego prezesa Lotosu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali we wtorek cztery osoby, w tym byłego prezesa Lotosu w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia firmie znacznej szkody majątkowej.

PK: prokuratura chce postawić S. Niesiołowskiemu zarzuty o charakterze korupcyjnym

Prokuratura zamierza postawić posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym – poinformowała w czwartek PAP Prokuratura Krajowa. Jak dodała, do
marszałka Sejmu wysłano już wniosek o uchylenie posłowi immunitetu.

Jan Bury usłyszał dwa kolejne zarzuty korupcyjne

Dwa nowe zarzuty – nakłaniania policjanta do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz powoływania się na wpływy w sądach i namawiania do wręczenia łapówki sędziemu – usłyszał były szef
klubu parlamentarnego PSL Jan Bury.

Krakowscy policjanci zatrzymali kolejnych 11 członków gangu narkotykowego

Dziesięciu mężczyzn i kobietę podejrzanych o posiadanie oraz o wprowadzanie do obrotu środków odurzających zatrzymali krakowscy policjanci. Pięć z tych osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej
grupie przestępczej – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Niegospodarność w PGZ: są zarzuty dla sześciu osób

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postawiła zarzuty sześciu osobom zatrzymanym w poniedziałek przez CBA. Zarzuty usłyszeli m.in. b. rzecznik MON Bartłomiej M. oraz b. poseł PiS Mariusz Antoni K. Do sądu trafiły już wnioski o areszt dla b. członka zarządu PGZ i dwóch b. dyrektorów w tej firmie.

Komisja weryfikacyjna: decyzja o zwrocie Koszykowej 49a wydana z naruszeniem prawa

Komisja weryfikacyjna orzekła we wtorek, że decyzja o zwrocie nieruchomości przy ul. Koszykowej 49a została wydana z naruszeniem prawa. Decyzja zwrotowa nie została uchylona ponieważ – jak wskazała komisja – w sprawie zaszły nieodwracalne skutki prawne.

Rozpoczęcie procesu dotyczącego "dzikiej reprywatyzacji" w stolicy – 12 marca

Na 12 marca Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył termin pierwszej rozprawy w procesie dotyczącym "dzikiej reprywatyzacji" warszawskich nieruchomości, w którym oskarżonych zostało siedem osób, w tym zajmujący się skupowaniem roszczeń biznesmen Maciej M.

W lutym koniec sporu z KE? Polski dyplomata: Oczekujemy, że 19 lutego Komisja potwierdzi, że wycofała skargę z TSUE

19 lutego na spotkaniu ministrów ds. europejskich (Radzie UE ds.Ogólnych) w Brukseli ma zostać poruszona sytuacja w sferze praworządności w Polsce i na Węgrzech – poinformowały PAP unijne
źródła dyplomatyczne. Według źródeł, zdecydowała o tym prezydencja rumuńska w UE po tym, jak
za takim rozwiązaniem opowiedziało się kilkanaście państw. Nie będzie to jednak wysłuchanie, jak było to na wcześniejszych posiedzeniach Rady UE ds. Ogólnych w przypadku Polski, a informacja. Ma ją przedstawić Komisja Europejska.

Waszczykowski: Rozumiem, że gdyby żył Jaruzelski, to również jego by pokazywano w ramach Koalicji Europejskiej

Uważam, że Koalicja Europejska to jest kontynuacja tej sztuczki socjotechnicznej, która została wymyślona kilka miesięcy temu pod hasłem „Polexit”. To próba wmawiania Polakom, że mamy do czynienia
z antyeuropejskim rządem,  w związku z tym trzeba tworzyć wszelkie zapory, które by to zatrzymały. Już kiedyś Unia Wolności próbowała zawiązać sojusz z politykami postkomunistycznymi. Tutaj Schetyna znowu wchodzi w te koleiny. Następuje ściąganie Millera, Cimoszewicza i kogo jeszcze? Rosatiego? Rozumiem, że gdyby żył Jaruzelski, to również jego by pokazywano w ramach Koalicji Europejskiej jako europejskiego
i antypisowskiego polityka— mówił.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 16.Cze
 • Ważkie tematy w nowej audycji. Do słuchania na mobilnych i stacjonarnych!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1053 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Homo-sponsoring http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Antypis oskarża PiS o próbę zamachu stanu https://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Osuszanie bagna http://mtodd.pl 19:19 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 12.Maj
 • Jak zwykle od 19:00 kolejna audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1043 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polska w UE – kiedy bilans? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael – Sto dziewiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni http://blogmedia24.pl/blog/30 19:14 Felieton: Małgorzata Todd – Postulat http://mtodd.pl 19:17 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]