59 proc. badanych uważa, że PiS wywiązuje się z obietnic wyborczych.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

W słowie „Polska” zawierały się dla niego wszystkie wartości najwyższe. Wymienię trzy z nich: naród, niepodległość, państwo – powiedział bp Michał Janocha podczas mszy żałobnej w intencji zmarłego b. premiera Jana Olszewskiego. Polska była jego wiarą, jego nadzieją, jego miłością.

B. Nizieński: odszedł od nas człowiek prawy i odważny, gorąco kochający Polskę

Odszedł od nas człowiek prawy i odważny, gorąco kochający Polskę – powiedział żegnając b. premiera Jana Olszewskiego sędzia Bogusław Nizieński, przewodniczący kapituły Orderu Orła Białego, przewodniczący Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

J. Kaczyński: Rząd Olszewskiego był rządem przełomowego znaczenia

Rząd Jana Olszewskiego był rządem przełomowego znaczenia. Mimo że trwał krótko, to jednak wyznaczył pewna drogę; ta droga została zatrzymana aż na 13 lat, ale pozostała częścią polskiej polityki i została znowu podjęta

Morawiecki: Na kontynencie jest tyle różnych interesów, że nigdy nie będziemy mogli stać się Stanami Zjednoczonymi Europy

Premier Mateusz Morawiecki w obszernym wywiadzie udzielonym francuskiemu dziennikowi "Le Figaro" mówił, że Europa Środkowa lepiej rozumie rosyjskie zagrożenie, że trzeba na nowo przemyśleć model rozwoju gospodarczego i wyjaśniał polskie stanowisko wobec UE ws. migracji i reformy wymiaru sprawiedliwości.

Wzrost PKB lepszy od oczekiwań

Produkt Krajowy Brutto w IV kwartale 2018 roku wzrósł o 4,9 proc. rdr wobec wzrostu na poziomie 5,1 proc. rdr w III kw. – wynika z flash szacunku GUS. Kdk PKB wzrósł o 0,5 proc.

O ile wzrosły wynagrodzenia w 2018 roku? GUS podał najnowsze dane

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wzrosło realnie o 5,1 proc. r/r i wyniosło w ub.r. 4 585,03 zł, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Płace w Polsce nie rosły tak szybko od 10 lat. Ministerstwo triumfuje

Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w 2018 r. wyniosło 4585,03 zł (ok. 3260 zł na rękę) – podał Główny Urząd Statystyczny. Jest to kwota o 313,52 zł wyższa od tej, którą odnotowano za rok 2017, co oznacza wzrost o 7,34 proc. Realnie, czyli po uwzględnieniu inflacji, pensje wzrosły o 5,3 proc. To najlepszy wynik od 2008 r.

Koniec socjalu, czas na niższe podatki. W kieszeniach obywateli zostanie 10 mld zł

W PiS panuje przekonanie, że socjalnych bonusów już wystarczy. Teraz trzeba wyciągnąć rękę do pracujących. Są ku temu dwa powody: wybory i dobra sytuacja budżetu.

Eksport wzrósł o 7 proc. r/r do 221 mld euro w styczniu-grudzień 2018 r., zaś import wzrósł w tym okresie o 9,7 proc. r/r do 226,1 mld euro, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Program wyborczy realizowany z żelazną konsekwencją – od 1 marca emerytury matczyne

W tym roku w budżecie państwa zarezerwowano na realizację tej ustawy ponad 800 mln zł i są to środki zarówno na wypłatę świadczeń jak i opłaty na rzecz ZUS i KRUS, które będą wypłacały te świadczenia. Przyjęcie w tak krótkim czasie ustawy o tzw. emeryturach matczynych i zapewnienie jej budżetowego finansowania, tylko potwierdza, że program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości jest wręcz realizowany z żelazną konsekwencją.

Połowa Polaków dobrze ocenia działania PiS po ponad trzech latach władzy. SONDAŻ

51 proc. badanych dobrze ocenia dotychczasowe działania PiS po trzech latach sprawowania władzy przez tę partię; krytycznych jest 40 proc. -wynika z sondażu CBOS. 59 proc. badanych uważa ponadto, że PiS wywiązuje się z obietnic wyborczych; przeciwnego zdania jest 31 proc.

Emeryci dostaną zwrot podatku. Nawet kilkaset złotych dodatku już w marcu

W marcu emeryci nie tylko otrzymają zwaloryzowane świadczenia, ale mogą również liczyć na zwrot podatku. Jeśli ich dochody nie przekroczyły 13 tys.

Senior plus: Za dofinansowanie w wysokości 62,6 mln zł może powstać prawie 250 placówek

Prawie 250 nowych domów i klubów dla seniorów może powstać dzięki dofinansowaniu z tegorocznej edycji programu Senior plus – poinformowała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta
Rafalska.

Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. Najniższa emerytura wyniesie 1100 zł

Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. wyniesie 102,86 proc. – wynika z komunikatu podpisanego we wtorek przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską. Minimalny wzrost emerytury to 70 zł.

W latach 2016-2019 samorządy zyskają dodatkowe 25 mld zł z PIT i CIT

Ponieważ samorządy mają duże udziały we wpływach z obydwu podatków dochodowych (CIT i PIT), to wzrost wpływów z obydwu tych tytułów w ciągu ostatnich 3 lat o ponad 55 mld zł w sporej części trafił do gmin, powiatów i samorządów województw. W roku 2019 udziały dla samorządów będą wyższe od tych z 2018 roku przynajmniej o 1 mld zł z CIT i kolejne 5 mld z PIT, co oznacza, że przez 4 lata rządów PiS do samorządów trafi około 25 mld zł więcej niż w roku 2015. nie ulega wątpliwości, że wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w ciągu ostatnich 4 lat osiągną dodatkowe wpływy podatkowe w wysokości
prawie 25 mld zł,

Zwiększenie kar i współpraca z policją. KE przekazała Polsce zalecenia ws. nielegalnego uboju

Komisja Europejska przekazała Polsce zalecenia w związku ze stwierdzeniem przypadku nielegalnego uboju bydła; dotyczą one m.in. potrzeby zwiększenia kar za taki proceder – poinformował w poniedziałek.

Trzeba w Polsce zmniejszyć liczbę dzików, żeby skutecznie walczyć z ASF -powiedział w poniedziałek w Świeciu (Kujawsko-Pomorskie) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

GUS: Ponad 5 mld euro deficytu w obrotach towarowych handlu zagranicznego

Deficyt w obrotach towarowych handlu zagranicznego wyniósł w ubiegłym roku nieco ponad 5 mld euro – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Wyniki obrotów towarowych handlu zagranicznego 2018 r. należy uznać za bardzo dobre

Zważywszy na spowolnienie wzrostu PKB i popytu zagranicznego naszych głównych parterów handlowych czy niepewności w zakresie polityk celnych i wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, wyniki obrotów towarowych handlu zagranicznego 2018 r. należy uznać za bardzo dobre – oceniła.

Raport o imigracji: marginalne bezrobocie, niższe od Polaków zarobki

ZUS pierwszy raz opublikował obszerne opracowanie dotyczące imigrantów w Polsce. Wynika z niego, że imigranci zarabiają mniej niż obywatele naszego kraju.

Od transformacji Polska pędzi jak szalona. Wielki sukces naszej gospodarki

Polska znalazła się na drugim miejscu zestawienia 20 krajów wychodzących z komunizmu, których wzrost PKB na mieszkańca w przeliczeniu na siłę nabywczą pieniądza był największy w latach 1989-2016 – wynika z najnowszych obliczeń Groningen Growth and Development Centre (Maddison Project Database 2018).

W 2019 r. będą kolejne umowy na zakup sprzętu wojskowego

Umowa na zakup dywizjonu artylerii rakietowej HIMARS, którą podpiszemy w środę 13 lutego, z całą pewnością nie będzie ostatnią umową, którą podpiszemy w tym roku – poinformował minister obrony
narodowej Mariusz Błaszczak.

W Warszawie podpisano umowę na dostawę amerykańskiego systemu artylerii rakietowej

W środę w Warszawie została podpisana umowa na dostawę amerykańskiego systemu artylerii rakietowej HIMARS. Cena za 20 wyrzutni z amunicją, kupowanych w ramach programu Homar, to 414 mln dolarów.

Ranking: Polska jest bardziej zglobalizowana od Japonii i Kanady

– Polska znajduje się na 36. miejscu na świecie pod względem poziomu globalizacji, zmierzonego dla 169 państw przy pomocy wskaźnika Global Connectedness Index (GCI), podała firma DHL, która jest autorem badania.

Polski przemysł ma się bardzo dobrze. Zdecydowanie gorzej jest z unijną

– Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 2,7% r/r w grudniu 2018 r. (po wzroście o 5,3% r/r w poprzednim miesiącu), podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

GUS podał dane o inflacji za styczeń. Czy była zgodna z prognozami?

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2019 r. wzrosły rdr o 0,9 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc. -podał w piątek we wstępnych danych Główny Urząd Statystyczny.

BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji obniżył się w lutym o 0,2 pkt

Wskaźnik Przyszłej Inflacji, prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych, w lutym tego roku obniżył się o 0,2 punkty wobec stycznia – podało Biuro.

Emilewicz: Polska ma szansę na 4 proc. wzrostu PKB w 2019 r.

Sytuacja gospodarcza w Polsce będzie w tym roku nieco trudniejsza, ale dynamika wzrostu PKB ma szansę wynieść 4% wobec 5,1% zanotowanych w 2018 r., uważa minister przedsiębiorczości i technologii

Obajtek: niebawem w Możejkach ruszy instalacja produkcji propylenu

Niebawem w należącej do PKN Orlen rafinerii w Możejkach na Litwie zostanie uruchomiona instalacja produkcji propylenu – poinformował w wywiadzie dla Gazety Polskiej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

CPK będzie kurą znoszącą złote jaja?

Centralny Port Komunikacyjny ma być największą inwestycją infrastrukturalną w historii Rzeczypospolitej. Budowa portu będzie miała pozytywne następstwa dla budżetu.

Resort obrony wyremontuje kolej w Zachodniopomorskiem

W środę w Szczecinie podpisano – wartą ponad 135 mln zł netto -umowę na modernizację odcinka linii kolejowej nr 410. W efekcie ma być przywrócony ruch na obecnie nieczynnym fragmencie tej linii, między
Grotnikami Drawskimi a Drawnem.

Setki mlionów zł rocznie może zaoszczędzić polska zbrojeniówka na konsolidacji

Dzięki realnej konsolidacji Grupa zaoszczędzi nawet kilkaset mln zł rocznie – powiedział prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Witold Słowik. Konsolidacja ma wyeliminować zjawisko rywalizacji między
spółkami, co pozwoli Grupie być bardziej konkurencyjnym i spójnym partner dla MON i dla rynku zbrojeniowego – dodał.

Rozpoczyna się wycinka drzew pod przekop Mierzei Wiślanej.

W piątek rano wojewoda pomorski wydał zgodę na rozpoczęcie inwestycji -budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną – mówi Dziennikowi Bałtyckiemu rzecznik Urzędu Morskiego, Magdalena Kierzkowska. – Po tej decyzji Urząd Morski, który jest inwestorem, zawarł, zgodnie z przepisami, porozumienie z Nadleśnictwem Elbląg, o rozpoczęciu prac leśnych.Do wyrębu przeznaczony jest pas o szerokości 800 metrów i długości 1,5 km.

W PE upadła propozycja stworzenie raportu nt. praworządności w Polsce

W komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego w poniedziałek wieczorem upadł pomysł stworzenia raportu na temat sytuacji dotyczącej praworządności w Polsce.

Polska podtrzymuje w TSUE swoje stanowisko w sprawie ustawy o SN

Polska podtrzymuje stanowisko w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym; zmiany w ustawie zakwestionowane przez KE nie naruszają prawa unijnego –powiedział we wtorek dziennikarzom w Luksemburgu przed rozprawą w TSUE przedstawiciel Polski Bogusław Majczyna.

Wyrok TSUE w sprawie SN może zapaść w maju.

Tu nie chodzi o spór o sądownictwo, ale o to, by przeciągnąć decyzję przed datę wyborów do PE; by rozgrywać Polskę politycznie – ocenił szef MS Zbigniew Ziobro odnosząc się do wtorkowej rozprawy w TSUE. 11 kwietnia ma być wydana opinia rzecznika generalnego TSUE w sprawie skargi KE.

700 wakatów orzeczniczych. Bez nominacji sądy toną

700 wakatów orzeczniczych – takie braki kadrowe zgłaszają sądy. W efekcie na wyroki czeka się coraz dłużej. A prezydent z powołaniami się nie śpieszy. W 2018 r. zdecydował się na to tylko w przypadku… 38 sędziów sądów powszechnych.

W przyszłym tygodniu kolejni świadkowie przed komisją ds. VAT

Były wiceminister finansów i szef Służby Celnej Jacek Kapica, a także były rzecznik rządu Paweł Graś to kolejni świadkowie wezwani przez komisję śledczą ds. VAT. Będą zeznawać w przyszłym tygodniu.

Według najnowszych doniesień Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego prezesa Orlenu Jacka K. i dwóch byłych dyrektorów spółki w wyniku śledztwa dotyczącego nieprawidłowego rozliczenia imprezy
organizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2014 roku. W ich efekcie szkoda majątkowa Orlenu miała przekroczyć 3 mln zł.

CBA zatrzymało przedsiębiorcę z grupy podejrzewanej o wyłudzenie ponad 30 mln zł VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało przedsiębiorcę z woj. kujawsko-pomorskiego, który miała działać w zorganizowanej grupie przestępczej, podejrzewanej o wyłudzenie ponad 30 mln zł podatku VAT –
dowiedziała się PAP. To kolejna zatrzymana osoba w tej sprawie.

Były i obecny szef ważnych spółek PGE zatrzymany

Szef spółki PGE Energia Odnawialna, Sławomir Z. został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji -poinformował TVN24. Zatrzymanie to pochodna nieprawidłowości, jakie
miały miejsce w samorządzie w Bogatyni.

Śledczy sprawdzają grafenową spółkę

W Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Według "Rzeczpospolitej" warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości – pisze w czwartek dziennik.

Były dyrektor KGHM balował w Gdańsku. Spółka doniosła do prokuratury

Nocny klub, prywatny jacht, droga kolacja i luksusowe drinki – tak bawił się były dyrektor państwowej spółki w Gdańsku. KGHM Polska Miedź.

Szwecja: Sąd nie wyraził zgody na wydanie Stefana Michnika

Sąd Rejonowy w Goeteborgu nie wyraził zgody na wydanie polskim władzom Stefana Michnika – wynika z udostępnionego we wtorek PAP protokołu. Powodem odmowy jest przedawnienie zarzucanych Michnikowi czynów oraz jego szwedzkie obywatelstwo.

Wybory do Parlamentu Europejskiego za 100 dni

Dokładnie za 100 dni odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Przy urnach wybierzemy 52 europosłów. Oficjalna kampania rozpocznie się najpóźniej 25 lutego, jednak już teraz partie polityczne
pracują nad programami oraz listami wyborczymi.

Szefowie dyplomacji Polski i USA: Powstaje 7 międzynarodowych grup roboczych ds. pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie

Powstanie siedmiu grup roboczych ds. pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, które mają wypracować konkretne rozwiązania dla regionu w różnych dziedzinach, ogłosili w czwartek współprzewodniczący konferencji bliskowschodniej, szefowie dyplomacji Polski i USA, Jacek Czaputowicz i
Mike Pompeo.

Bilans konferencji bliskowschodniej w Warszawie

Dyskusja o Bliskim Wschodzie, zainaugurowana na konferencji w Warszawie, będzie kontynuowana w grupach roboczych. Szczyt podsumowali szefowie dyplomacji Polski i USA: Jacek Czaputowicz i Mike Pompeo. Polska liczy, że konferencja zapoczątkuje proces warszawski.

B. Mazurek: PiS zaproponuje w Sejmie uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę w sprawie odpowiedzialności za Holokaust w związku z niedopuszczalnymi wypowiedziami, które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej –
zapowiedziała w czwartek rzecznik PiS wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Monachium: dziś początek 55. Konferencji Bezpieczeństwa

W Monachium rozpoczyna się dziś 55. Konferencja Bezpieczeństwa. W trzydniowych obradach ma uczestniczyć blisko 40 szefów państw i rządów, a także 100 ministrów.

Min. J. Czaputowicz: Unijni członkowie NATO powinni zwiększyć wydatki na obronność

Unijni członkowie NATO powinni wzmocnić swoje zdolności obronne i zwiększyć wydatki na ten cel – powiedział w Monachium szef MSZ prof.Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji uczestniczy w 55.
Konferencji Bezpieczeństwa. Wczoraj wziął udział w panelu poświęconym przyszłości współpracy obronnej.

Merkel ostrzega w Monachium przed izolowaniem Rosji. "Potrzebujemy NATO jako kotwicy"

Angela Merkel na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC) przyznała, że prowadzona przez Rosję wojna hybrydowa jest odczuwana w Europie, ale ostrzegła przed izolowaniem Moskwy.

Błaszczak w Monachium: "Wszyscy doskonale wiemy, skąd płynie zagrożenie"

Współpraca z sojusznikami i partnerami NATO oraz współpraca wojskowa Polski i USA, w tym propozycja ulokowania stałych baz USA w Polsce to tematy, które w dwustronnych rozmowach poruszył szef MON

Myślenie nie boli, prawda czasem bardzo. Dla niektórych przydałyby się korepetycje historyczne

Choć bardzo się cieszymy i doceniamy zorganizowanie w Warszawie, tak ważnej, międzynarodowej konferencji i liczymy na zwiększenie obecności wojsk amerykańskich w Polsce, to wydaje się, że przydałyby się korepetycje historyczne dla co niektórych, choćby u prof. Marek Chodakiewicza czy prof. Andrzeja Nowaka. Pewnie wtedy Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo nie wciskał by nam kolejnego „Malowanego Ptaka” pod postacią byłego funkcjonariusza UB Franciszka Blejchmana. Zupełnie karygodne okazało się przesłanie dziennikarki telewizji MSNBC Andrea Mitchell o powstaniu w getcie warszawskim w 1943 r., które walczyło ponoć „z nazistowskim i polskim reżimem”. Nie wiadomo czy to tylko umysłowość i wiedza historyczna pokroju byłej, polskiej premier Ewa Kopacz czy działanie umysłowego pawulonu czy też pewna, antypolska, historyczna koncepcja. Mało powiedzieć, że to skandal, bo fakty są jednoznaczne; Polska była okupowana przez niemieckich zbrodniarzy i to Polacy i polskie podziemie, w tym „Żegota” udzielali pomocy powstańcom w gettcie. Warto, by też przypomnieć starą łacińską zasadę obowiązującą w większości cywilizowanych krajów, że majątek bez spadkobierców przechodzi na Skarb Państwa, zaś kwestia restytucji mienia została uregulowana już w 1960 r.

Korespondentka MSNBC mówi o powstaniu Żydów przeciwko "polskiemu nazistowskiemu reżimowi"

Korespondentka amerykańskiej stacji MSNBC Andrea Mitchell relacjonująca wizytę wiceprezydenta USA Marka Pence’a w Polsce odniosła się do powstania w getcie warszawskim z 1943 roku mówiąc o sprzeciwie wobec… „polskiego nazistowskiego reżimu”. Do sprawy odniósł się również Jonny Daniels. Jest to obsceniczne i wysoce obraźliwe, zarówno dla Polaków, jak i Żydów, którzy dzielnie walczyli przeciwko niemieckim nazistom podczas powstania w getcie warszawskim. Pełne przeprosiny absolutnie należą się tym, którzy walczyli i tym, których obwinia się bezpodstawnie — napisał prezes Fundacji From the Depths.

Andrea Mitchell oddziałuje na wielomilionową amerykańską i światową widownię, tym bardziej gdy relacjonuje wydarzenia opatrzone nagłówkami i belkami wskazującymi na ich nadzwyczajność i wyjątkowość. Wtedy słowa znaczą więcej niż na co dzień. Także słowa nieprawdziwe, głupie i podłe. Dlatego to nie jest tylko kwestia wymuszenia przeprosin przez vox populi. Tu jest miejsce dla polskich władz, szczególnie dla MSZ. Oficjalne polskie czynniki powinny wezwać Andreę Mitchell do przeprosin i zobowiązania, że takie podłe sądy i opinie będą przez nią korygowane w kręgach zawodowych i towarzyskich, w jakich się pojawiają i są przyjmowane za pewnik, za historycznie udowodnione i uprawnione generalizacje. To nie jest kwestia jednego chlapnięcia, tylko skutek obcowania z takimi „prawdami” na co dzień. Jeśli nie będziemy tego stanowczo piętnować i zwalczać, takie wyskoki będą się powtarzać, bo nie zniknie ich źródło, nie znikną ich najgłębsze przyczyny. Dla mnie pani Andrea Mitchell jest od 13 lutego 2019 r. persona non grata. I kimś takim powinna być dla polskiego państwa.

Kancelaria Premiera Izraela: Wypowiedź Netanjahu została źle zrozumiana

Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Benjamin Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie; jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie – oświadczyła w piątek.

Bielan komentuje słowa Pompeo: Restytucja mienia dla obywateli USA jest zamknięta. Reguluje ją umowa z 1960 roku

Jeśli chodzi o kwestię restytucji mienia dla obywateli amerykańskich to ona jest regulowana umową polsko-amerykańską z 1960 r. i ta sprawa jest zamknięta – mówił w czwartek radiowej Jedynce wicemarszałek Senatu.

Miller reaguje na słowa Pompeo i przypomina: "Mocą umowy z 16 lipca 1960 rząd USA przejął na siebie wszelkie roszczenia" 

Mike Pompeo wzywa polskie władze do postępów na rzecz restytucji mienia. Warto przypomnieć Panu Pompeo, że mocą umowy z 16 lipca 1960 rząd USA przejął na siebie wszelkie roszczenia własnych obywateli i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń— napisał Leszek Miller.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Lip
 • Jak zwykle w niedzielę!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1063 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Westerplatte znowu się broni https://naszeblogi.pl/user/113/wpisy 19:07 Blog: Izabela Brodacka Falzmann (czyta MarkD) – Potęga resentymentu https://naszeblogi.pl/user/95/wpisy 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Zdrowie i kultura http://mtodd.pl 19:24 Audiobook: Florian […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Lip
 • Pogoda kiepska? Włącz nasze radio!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1059 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Sojusz z USA – plusy dodatnie i plusy ujemne http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:21 Blog: Lech Makowiecki (czyta MarkD)- Wojna, wojenka czy bijatyka… Czy jesteśmy gotowi do wojny https://naszeblogi.pl/user/154/wpisy 19:30 Felieton: Małgorzata Todd […]