SO Agnieszka Matlak

Zupełnym kuriozum są trzy wyroki sądowe sprzeczne z trzema innymi wyrokami – a wszystkie wydane w jednym Sądzie Okręgowym w Warszawie w wyniku wniesienia przez Remuszkę jednobrzmiących sześciu pozwów. Dowodzi to swoistej schizofrenii, na jaką cierpi polska władza sądownicza. Jest ona skłonna np. uznać, że wolność słowa jest dobrem niższego rzędu niż autorytet Adama Michnika i dobro jego gazety. Potwierdza to uzasadnienie do jednego z negatywnych wyroków, jakie otrzymał Remuszko, wydane przez sędzię Agnieszkę Matlak :

 

Negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego” (Sąd Okręgowy w Warszawie, sygn. III C 1225).

Więcej na <a href=”http://wpolityce.pl/dzienniki/klub-wtorkowy/25869-trybunal-w-strasburgu-remuszko-przeciwko-polsce-czy-bedzie-jeszcze-wiekszy-parasol-nad-michnikiem”>wpolityce.pl</a>

Sędzia Agnieszka Matlak (zasługa II) zakazała Jarosławowi Kaczyńskiemu rozpowszechniania informacji, że Bronisław Komorowski chce sprywatyzować służbę zdrowia. A tak twierdził kandydat PiS na wiecu wyborczym w Lublinie. Mówił wówczas: – Chodzi o to, by podstawą była publiczna służba zdrowia, tu jest ta zasadnicza różnica, kartka wyborcza wrzucona 20 jest albo za tym, albo za tym. Sprawa służby zdrowia, prywatna, sprywatyzowana – tak jak to chce mój główny polityczny konkurent – czy też publiczna; dla niektórych, zależna od portfela, czy dla wszystkich.”

Więcej…

Inne miejsca KMN

Autorzy

Podstrona z informacją o najnowszych postach ze stron KMN

Chmura tagów